Reklamní sdělení
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
Hračky Modely Stavebnicehttps://www.domovshop.czProdej dřevěných hraček, stavebnic, sběratelských modelů, nábytkového kování a domácích potřeb.
JMK spokojenost zaručena https://www.pet-shop-jmk.czNabízíme kvalitní a bezpečné postroje pro papoušky, které jsou navrženy podle jejich potřeb..

koncept "forest bathing"

 

"forest bathing" neboli lesní koupání není jen další trend v oblasti zdravého životního stylu, ale je to i krásný způsob, jak si udělat čas pro sebe, zlepšit své zdraví a prožívat přírodu.

Tato japonská praxe spočívá v tom, že si čas vědomě vyhradíme na procházku a relaxaci v lese. Pobyt v lese má pozitivní vliv na naše zdraví a blahobyt, protože se ponoříme do přírodního prostředí, které je obklopeno stromy a rostlinami.

Termín "lesní koupání" může být matoucí, protože nejde o doslovné koupání ve vodě. Je to spíše metafora, která popisuje způsob, jak se ponořit do přírody a vychutnat si její blahodárné účinky na naše zdraví a pohodu.

Je to o procházce a propojení se s přírodou než o doslovném koupání ve vodě.

Během lesního koupání se neoblékáme do plavek a nevstupujeme do vody, ale vědomě se vydáváme na procházku do lesa.

Cílem je zpomalit, vypnout od každodenního stresu a soustředit se na přírodní prostředí kolem nás. Můžeme se dotýkat stromů, vnímat přírodní zvuky, pozorovat rostliny a prostě si užívat přítomný okamžik.

Lesní koupání se ukázalo jako účinný způsob snižování stresu, zlepšování nálady a podporování celkového zdraví.

Být v přírodě nám umožňuje odpočinout si od každodenního shonu, relaxovat a naplno vnímat přítomný okamžik.

Pokud je to možné, doporučuje se trávit alespoň 20-30 minut denně v přírodě, ať už je to v lese, parku nebo na venkově.

Během této doby si můžeme vychutnávat klid a ticho, naslouchat zpěvu ptáků, pozorovat stromy a květiny a připojit se k přírodnímu rytmu.

Procházka lesem a pobyt v přírodě má mnoho pozitivních účinků na naše zdraví.

Pomáhá snižovat stres, zlepšuje náladu, posiluje imunitní systém a má celkově relaxační a obnovující účinek na naše tělo a mysl.