Reklamní sdělení
Jackob Sochy z kovu .cz https://www.sochyzkovu.euVýroba na zakázku i dle foto. Exkluzivní umění ČR auta-motorky-dekorace-postavy-sci-fi-zvířata
Dogsporthttps://www.dogsport.czNabízíme specializovaný sortiment nejen pro psí sportovce.
Jóga Brno a Tišnovhttps://www.jogaeva.czJóga Brno/Tišnov pro začátečníky, pokročilé, těhotné, po porodu, hormonální; videokurzy, pobyty.

mindfulness

 

Cvičení mindfulness je forma meditace, která se zaměřuje na vědomé přítomnosti a plné uvědomění si okamžiku.

Je to technika, která nás učí být vědomí toho, co se děje v našem těle, mysli a okolí, aniž bychom na tyto zkušenosti soudili nebo se k nim připoutávali.

Během cvičení mindfulness se soustředíme na přítomný okamžik, na naše myšlenky, pocity a vnímání, aniž bychom se k nim upínali nebo se snažili je měnit. Jde o přijímání všeho, co se děje v okamžiku, bez hodnocení a kritiky.

Cvičení mindfulness může zahrnovat různé techniky, jako je meditace na dech, skenování těla, pozorování myšlenek a emocí, a další.

Může být prováděno ve formě formální meditace, kdy si sedíme v klidu a soustředíme se na určitý objekt nebo naši vlastní zkušenost, nebo v neformálních situacích, kdy se zaměřujeme na plnou přítomnost v běžných činnostech, jako je jídlo, sprchování, chůze nebo rozmluva s ostatními.

Cvičení má mnoho přínosů pro duševní a fyzické zdraví. Pomáhá snižovat stres a úzkost, zlepšuje koncentraci a pozornost, podporuje emoční stabilitu a zlepšuje schopnost regulace emocí. Také může vést k lepšímu sebepoznání a většímu prožívání radosti a spokojenosti s každodenním životem.

Cvičení mindfulness je dovednost, která se vyvíjí pravidelným tréninkem a praxí.

Existuje mnoho kurzů, knih a aplikací, které mohou pomoci při začátku a rozvoji cvičení mindfulness.