Reklamní sdělení
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.

slow living

 

Stále populárnější se stává tzv. "slow living".

Tento koncept se zaměřuje na zpomalení tempa života a více se soustředí na kvalitu a hlubší prožívání každodenních momentů.

Slow living zahrnuje různé aktivity, jako je relaxace, meditace, sebevzdělávání, pohyb v přírodě a vědomé stravování.

Vědomé stravování je přístup k jídlu, který se zaměřuje na vědomí a pozornost vůči tomu, co jíme, jak to jíme a jak naše strava ovlivňuje naše tělo a mysl. Jde o praktikování vědomosti a uvědomění si vztahu mezi potravinami, našimi emocemi a fyzickým zdravím.

Při vědomém stravování se snažíme být přítomní při jídle a naslouchat svému tělu. To znamená, že si uvědomujeme svou hladovost, sytost a preference vůči jídlu. Dále se zaměřujeme na chuť, vůni a texturu potravin, abychom si jejich přítomnost opravdu vychutnali.

Vědomé stravování také zahrnuje zdravého rozumu při výběru potravin. Snažíme se vybírat čerstvé, celistvé a vyvážené jídlo, které nám poskytuje potřebné živiny. Tímto způsobem se snažíme podporovat naše zdraví a blaho.

Dalším důležitým aspektem vědomého stravování je respektování potravinového plýtvání a snaha minimalizovat odpad. To znamená, že si uvědomujeme, kolik jídla skutečně potřebujeme a snažíme se využít všechny zdroje potravy efektivně.

 

Při různých aktivitách se lidé snaží více vychutnávat malé radosti života, jako je čtení knih, vaření domácích jídel, procházky v přírodě a trávení času s rodinou a přáteli.

Tento trend je reakcí na hektický moderní život a snahu najít rovnováhu mezi prací a osobním životem.

Pomáhá nám zpomalit, užít si přítomný okamžik a být více v souladu se svými potřebami a hodnotami.