Reklamní sdělení
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.

Barrandien

 

 Barrandien

Jedná se o geologickou formaci nacházející se v České republice mezi Prahou a Plzní.

Jedná se o vrstevnatou sedimentární horninovou formaci, která vznikla v období ordoviku před přibližně 480 až 440 miliony lety.

Barrandien je pojmenován po českém geologovi Joachimu Barrandovi, který v 19. století prováděl rozsáhlý výzkum v této oblasti.

Geologický význam Barrandienu spočívá v jeho zachování mnoha fosilií, které poskytují cenné informace o prvohorním životě.

Významně zde byly objeveny například zkameněliny trilobitů, které jsou důležitými indikátory pro studium prvohorního života.

Geologický fenomén je také známý jako Barrandienský paleozoikum a zahrnuje několik vrstevnatých sedimentárních hornin, jako je vápenec, břidlice a pískovec.

Díky své geologické a paleontologické hodnotě je Barrandien důležitou oblastí pro vědecký výzkum a přitahuje zájem geologů, paleontologů a milovníků přírody.

Existují naučné stezky a geologické expozice, které umožňují návštěvníkům lépe pochopit historii této unikátní geologické formace.