Reklamní sdělení
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.

hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn je jedním z nejznámějších a nejvýznamnějších hradů v České republice.

Nachází se ve stejnojmenné obci nedaleko Prahy a je považován za jedno z nejvýznamnějších středověkých stavebních děl v Evropě.

Hrad byl založen císařem Karlem IV. v roce 1348 jako místo, kde by mohl uložit korunovační klenoty a další cennosti.

Jeho architektura je jedinečná, spojuje prvky gotiky a pozdního románského slohu. Hrad je obklopen malebnou krajinou a je postaven na vrcholu kopce, což mu dodává impozantní vzhled.

V rámci prohlídky hradu můžete navštívit různé části, včetně Velké věže, kde jsou umístěny korunovační klenoty, a také kapli sv. Kříže, jedno z nejvýznamnějších gotických uměleckých děl na hradě. Interiér hradu je bohatě zdobený freskami a uměleckými díly.

Procházka po hradu Karlštejn vás zavede do doby středověku a umožní vám prozkoumat historii a krásu tohoto výjimečného místa. Můžete se také těšit na panoramatické výhledy na okolní krajinu a zároveň si užít procházku malebnou obcí Karlštejn.

Hrad Karlštejn je oblíbeným cílem turistů i domácích návštěvníků. Jeho unikátní architektura a historický význam ho činí jedním z nejzajímavějších míst pro návštěvu v České republice.