Reklamní sdělení
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Hračky Modely Stavebnicehttps://www.domovshop.czProdej dřevěných hraček, stavebnic, sběratelských modelů, nábytkového kování a domácích potřeb.

hrad Křivoklát

 

Hrad Křivoklát je středověký hrad nacházející se ve Středočeském kraji, nedaleko města Rakovník.

Je to jedno z nejvýznamnějších a nejstarších hradů v České republice, který je postaven na strmém vrchu nad řekou Berounkou.

Hrad Křivoklát je obklopen malebným lesním prostředím, což mu dodává tajemnou a romantickou atmosféru. Historie tohoto hradu sahá až do 12. století, kdy byl postaven jako královský hrad a královská rezidence.

Hrad Křivoklát je známý svým bohatým kulturním dědictvím a historickým významem. Můžete si prohlédnout různé části hradu, včetně hradního paláce, kaple sv. Máří Magdaleny a hradní věže. V hradním muzeu naleznete bohatou sbírku historických artefaktů, zbraní a uměleckých děl.

Velkou atrakcí hradu Křivoklát je také hradní věž, která nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Můžete si vychutnat panoramatický pohled na lesy, řeku a okolní vesnice.

Hrad Křivoklát je také spojen s legendami a příběhy, které přidávají na jeho tajemnosti. Mnoho známých osobností navštívilo tento hrad, včetně Karla IV., který zde strávil část svého dětství.

Procházka po hradu Křivoklát je nejen cestou do minulosti, ale také příležitostí procházet se v nádherné přírodě a prozkoumávat zákoutí a tajemství tohoto výjimečného místa. Je to skvělé místo pro milovníky historie, architektury a přírody.