Reklamní sdělení
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.

Kutná Hora

 

Kutná Hora je historické město ležící ve Středočeském kraji nedaleko Prahy.

Je známé svým bohatým dědictvím a je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

V minulosti byla Kutná Hora jedním z nejvýznamnějších středověkých hornických center v Evropě.

Hlavní atrakcí města je kostnice Sedlec, která je jedinečná svým uměleckým zpracováním z lidských kostí. V kostnici najdete například obrovský osvícený lustr, který je vyrobený z kostí a lebek.

Je to opravdu fascinující místo, které návštěvníky často ohromuje.

Další významnou památkou je chrám svaté Barbory, který je považován za jeden z nejkrásnějších gotických kostelů v České republice. Jeho vysoká věž dominuje nad městem a poskytuje úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Procházka historickým centrem Kutné Hory vás zavede do minulosti, kde můžete obdivovat krásné gotické a renesanční domy, úzké uličky a malebná náměstí. Město je také plné muzeí a galerií, kde můžete objevit více o historii a kultuře tohoto fascinujícího místa.

Kutná Hora je skvělým místem pro ty, kteří mají zájem o historii, umění a architekturu. Je to jedinečné místo, které vám umožní ponořit se do bohaté minulosti Čech a objevit skryté poklady tohoto krásného města.