Reklamní sdělení
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.

Pražský hrad

Pražský hrad je bezpochyby jedním z nejikoničtějších a nejnavštěvovanějších míst v České republice.

Nachází se na výšině nad řekou Vltavou v historickém centru Prahy. Tento obrovský komplex, který se rozkládá na ploše přes 7 hektarů, je domovem českých králů, císařů a dnes je sídlem prezidenta.

Pražský hrad nabízí návštěvníkům mnoho památek a zajímavostí. Mezi nejznámější patří gotická katedrála svatého Víta, která je korunovačním místem českých králů. Uvnitř katedrály se nachází i královská hrobka. Další významnou stavbou je Starý královský palác, kde se nachází Vladislavský sál, který sloužil k ceremoniím a korunovacím. Zámek Lobkowicz pak nabízí bohatou sbírku uměleckých děl.

Nádvoří Pražského hradu je také místem, kde se pravidelně konají státní ceremonie, například střídání čestné stráže. Navíc zde můžete najít i další zajímavosti, jako je Zlatá ulička s malými barevnými domky, které kdysi sloužily jako obydlí pro hradní stráž.

Navštívení Pražského hradu je skvělým způsobem, jak se ponořit do historie a krásy Prahy. Ať už jste zde poprvé nebo po mnoho let, vždy si můžete užít úchvatné výhledy na Prahu a prozkoumat bohaté kulturní dědictví, které zde najdete.